Yabancı Çalışma İzni

Ülkemizde Çalışmak İsteyen Yabancılara Yol Gösteriyoruz!

Türkiye’de çalışmayı düşünen, farklı ülkenin vatandaşlarının ve ailelerinin, yabancı çalışma izni kapsamındaki yasal süreçlerini takip ediyoruz ve danışmanlık veriyoruz.

Fides Müşavirlik olarak hem çalışma izni hem de ikamet izni sürecini yönetiyor; izinlerin alınması, bildirimlerin yapılması, yenilenmesi, çalışma izni taleplerinin reddi halinde itiraz ve yargı yoluna başvurulması gibi konularda profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Süreli ve süresiz çalışma izni, bağımsız çalışma izni kapsamı, istisnai çalışmayla ilgili detaylar hakkında yasal süreçleri yürüterek çalışma izinlerinin alınmasını sağlıyoruz.

Yabancı çalışma izinleri kapsamında, yasal süreçlere uygun bir şekilde çalışma izni almanıza yardımcı oluyor, profesyonel danışmanlık hizmetimizle yanınızda oluyoruz.

En az 6 ay oturma iznine sahip olan yabancıların Türkiye’de işyeri açması ve hizmet akdiyle çalışması için yabancı çalışma izni belgesi alması gerekmektedir.

Yabancı Çalışma İzni Almak İçin Uzman Danışmanlarımızla Tanışın!

yabancı çalışma iznleri

Çalışma İzni Danışmanlığı ve Başvurusu

Yabancıların çalışma izni hakkında yürütülmesi gereken yasal süreci danışanlarımıza aktarıyor, en doğru yönlendirmeleri yaparak başvurularının gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Yabancıların Türkiye’de çalışma hakkı kazanmaları için çalışma izni belgesi almaları gerekmektedir. Fides Müşavirlik olarak yürüttüğümüz çalışmalar arasında yabancı çalışma izni alma, çalışma izni belgesi başvurusu, yabancı işçi çalıştırma, çalışma izninin yenilenmesi, başvuru takibi gibi konularda danışmanlık hizmeti vermek de bulunuyor. Yabancı çalışma izni başvurularının usulüne uygun olarak yapılabilmesi için gerekli olan her ayrıntıyı düşünüyoruz.

Çalışma izni danışmanlığı almak, süresiz veya süreli çalışma izni için başvuru yapmak istiyorsanız yasal işlemlerin nasıl yürütülmesi gerektiği konusunda müşavirlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hakkımızda

Çalışma İzni Taleplerinin Reddi Halinde İtiraz

Yabancıların çalışma izni başvurularının ardından herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılırsa Fides Müşavirlik olarak itiraz ve yargı yoluna gidilmesi konularında danışmanlığımızı sürdürüyoruz.

Tamamlanan başvuru sürecinizin ardından çalışma izni talebiniz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü tarafından geri çevrilebilir. Fakat bu noktada reddedilmeye ilişkin nedenleri fark ederek gerekli itirazların yapılmasında ve yargı yoluna gidilmesinde profesyonel olarak yanınızda oluyor, danışmanlık hizmetimizi vermeye devam ediyoruz.

Ret kararı sonrası 30 gün içinde itirazınızı gerçekleştirmenizde destek oluyor, itiraz reddedildiğinde ise idari yargı yoluna başvurmanızı sağlıyoruz.

Mükellef Yorumları
çalışma izni
yabancıların çalışma izni

Sektörlere Göre Yabancı Çalışma İzni

Yabancı çalışma izni türleri hakkında danışmanlık hizmeti vererek doğru başvuruyu yapabilmenizi ve süreci olumlu yönde yürütebilmenizi sağlıyoruz.

Meslek gruplarına ve sektörlere göre yabancı personel çalışma izni hakkında danışanlarımızı bilgilendiriyoruz ve doğru yönlendirmeler yapmak için çalışıyoruz. Her meslek grubu ve sektör için başvuru şartlarının ve istenen belgelerin farklılıklar gösterdiğini bilmenizi sağlıyoruz. Bu konuda gerekli yasal prosedürleri birlikte belirliyoruz.

Çalışmayı planladığınız sektörün özelinde bilgilendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız yabancı çalışma izni kapsamında izin belgenizi almanıza yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçin.

Referanslar
süreli çalışma izni

Yabancı Çalışma İzni Konularında Profesyonelliğimize Güvenin!

Hızlı Bir Süreç İçin Danışmanlık Hizmetimizden Yararlanın!

Bilgi Al

Fides Müşavirlik Yabancı Çalışma İzni - Alanında Profesyonelleşmiş Bir Ekiple En İyi Desteği Alın!

Danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak isteyen şirketlere güvenilir bir hizmet sunmak adına deneyimli ve profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Nokta atışı çözümlerle tüm sorularınıza cevap buluyor, her türlü desteği sağlıyoruz. Siz de Fides Müşavirlik ekibiyle tanışabilir, yabancı çalışma izinleri hakkında bilgi ve destek alabilirsiniz.

Deneyimli Kadro

15 yılı aşkın yabancı çalışma izinleri deneyimi, kendini daima geliştiren, uzman ve dinamik kadromuz ile yanınızdayız.

Uluslararası Yaklaşım

Yabancı çalışma izni alanında yasal çerçeveye dayalı süreç yaklaşımı, uluslararası yönetmelik ve kurallara hakimiyet sunuyoruz.

Global Hizmet

Türkiye ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünya genelinde çalışma izni almak isteyen mükelleflerimize destek veriyoruz.

yabancıların çalışma izni

Mükellef Önceliği

Uzman mali müşavir ekibimizle hizmet verdiğimiz firmaların ihtiyaç ve menfaatlerini öncelik görerek şeffaflık ilkesi ile hareket ediyoruz.

Etkili ve Hızlı Çözümler

Mükelleflerimizin ihtiyaç duyduğu yabancı personel çalışma izni için yenilikçi ve pratik çözümler sunuyor, tüm süreci profesyonellikle yürütüyoruz.

Online Danışmanlık

Her türlü soru ve sorunlarınız için yabancı çalışma izni öncesi ve sonrasında online destek ve danışmanlık sağlıyoruz.

Size Özel Diğer Çözümlerimiz - Fides Müşavirlik Uzmanları Yanınızda!

Fides Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirlik ve Danışmanlık bünyesinden her alana özel hizmet alabilirsiniz. Deneyimli ekibimizin desteğiyle muhasebe ve bordrolama, vergi ve mali müşavirlik gibi hizmetlerimizden yararlanarak aradığınız çözüme kolayca kavuşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’de çalışıp ikamet ederek yabancı çalışma izni almayı düşünenlere çalışma ve ikamet izinlerinin alınması, bildirimlerin yapılması, yenilenmesi, çalışma izni taleplerinin reddi halinde itiraz ve yargı yoluna başvurulması konularında danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Fides Müşavirlik’ten herhangi bir konuda veya yabancı çalışma izni konularında destek almak isterseniz Bahçelievler’de, merkezi bir konumda bulunan ofisimize gelmeniz veya telefon numaralarımızdan bize ulaşmanız gerekmektedir. D-100 karayoluna yakın bir mesafede bulunan ofisimize uğramanızı veya bizi aramanızı bekliyoruz.

Çalışma izni türleri 3 başlıkta incelenmesi gerekir. Bunlar; süreli çalışma izni, süresiz çalışma izni ve bağımsız çalışma izni olarak adlandırılır. Süreli çalışma izni, en fazla 1 yıl süreyle alınabilen izin türüdür. Bağımsız çalışma izni, çalışma izninin uzatılması kapsamına giren durumlarda kişinin aynı iş yerinde olmak kaydıyla fazladan 2 yıl daha çalışma izni için başvurabilmesini, eğer aynı iş yerinde 3 yılı tamamlamışsa da aynı meslekte olmak kaydıyla fazladan 3 yıl daha izin başvurusu yapabilmesini ifade eder. Süresiz çalışma izninde ise kişinin Türkiye’de en az 8 yıldır yasal olarak çalışma izni almış olması şartı aranır.

Yabancıların Türkiye’de yasal bir şekilde çalışabilmeleri için çalışma izni belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Yabancı çalışma izni belgesi almak için öncelikle şartları karşılayıp karşılamadığınızı bilmeli, bunun için de danışmanlık hizmeti almalısınız. Alanında deneyimli müşavirlerimizden bu konuda destek alabilirsiniz. Son aşamada çalışma izni belgesi için başvurunuzu internet üzerinden online olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yapmalısınız.

Uzmanlarımıza Sorun!

fides müşavirlik iletişim
İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 812 10 80