Denetim Hizmetleri

Mali Tablolarınızı Verimli Yönetmenizi Sağlıyoruz!

Firmanızın finansal yapısının sağlıklı olduğundan emin misiniz? Bağımsız mali denetim desteği ile yasal mevzuatlara uygun bir mali yapıya sahip olup olmadığınızı, fizibilite çalışmaları ile yeniden yapılandırmanız gereken alanları öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Fides Müşavirlik olarak kurumsal partnerlerimize bağımsız mali denetim hizmeti veriyor, isteğinize bağlı olarak mali yapınızın vergi mevzuatına, Türk Ticaret Kanunu’na, Türkiye Muhasebe Standartları ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları yönergelerine uygun olup olmadığını inceliyor, detaylı analizler ve anlaşılır bir raporlama sistemi ile sağlıklı bir finansal yapı için atmanız gereken adımları size gösteriyoruz!

Uzman ekibimizle finansal tablolarınızın tutarlılığını sağlayacak, verimliliğinizi ve karlılığınızı arttıracaksınız.

Sağlıklı bir finansal yapıya sahip olduğunuzdan emin olmak için mali denetim desteği almak şirketinizin karlılığını arttırdığı gibi mevzuata aykırı uygulamalar nedeniyle karşınıza çıkabilecek olası cezaların da önüne geçer.

Sürdürülebilir Bir Finansal Yönetim İçin Denetim Hizmetlerimizden Yararlanın!

mali denetim hizmeti

Mali Tablo Denetimi

Fides Müşavirlik denetim hizmetleri kapsamında kurumsal ortaklarımızın mali tablolarının tutarlılığını inceliyor, olası hataların önüne geçiyoruz!

İsteğinize bağlı olarak mali tablo denetimleri ile firmanızın mali tablolarına yansımış tutarları ve bu tutarlara ilişkin dipnotlara dair delilleri örnekleme yöntemiyle inceliyor, mali tablo hazırlama aşamasında yapılması muhtemel hataları düzeltiyor, geleceğe yönelik öngörüleri yeniden değerlendiriyoruz.

Mali tablo denetimi sürecinin sonunda ise bulgularımızı size anlaşılır raporlarla sunuyor, şirket ekonominizi yeniden yapılandırmanızı sağlıyoruz.

Hakkımızda

Hile ve Usulsüzlük Denetimi

Kurum içi usulsüzlüklerin önüne geçmek için bağımsız bir mali denetim desteğine ihtiyaç duyuyorsanız doğru adrestesiniz!

Mali denetim sürecinde finansal tablolarınızda ortaya çıkan hata ya da tutarsızlıkların nedeni hakkında sizlere bilgi vermekte, kasıtlı bir fiil sonucunda oluşması muhtemel usulsüzlükler konusunda ilgili birimleri uyarmakta, isteğiniz doğrultusunda hile ya da usulsüzlüğün araştırmasını yaparak raporlanmasını sağlamaktayız.

Hileli finansal raporlamalarda bulunan 3. şahıslar hakkında uygulayabileceğiniz yaptırımlara dair sizi bilgilendirmekte, olası hile ve usulsüzlük durumlarına karşı alabileceğiniz tedbirleri belirlemekteyiz.

Mükellef Yorumları
mali tablo denetimi
mali denetim hizmetleri

İç Denetim

Finansal yapınızın verimliliğini arttırmak, iş hacminizi ve faaliyet alanınızı geliştirmek için sizlere öneriler sunuyor, fizibilite çalışmaları yapıyoruz.

Denetim hizmetleri kapsamında kurumunuzun iç denetimini gerçekleştiriyor, bağımsız ve objektif bir yaklaşımla firmanızın risk ve kurumsal yönetim süreçlerini ele alıyor, mali raporlama sisteminizin güvenilirliği ve verimliliği hakkında sizi bilgilendiriyor, eksiklerinizi gidermeniz için gerekli adımları atmanıza destek veriyoruz.

Şirketinizin daha hızlı büyüyebilmesi için risk oranlarını minimize ediyor, şeffaf bir finansal yönetim anlayışının kurum içi birimlere ve iş akışına yerleşmesini sağlıyoruz.

Referanslar
mali denetim hizmeti

Denetim Hizmetleri

Şeffaf ve Güvenilir Bir Finansal Yönetim İçin

Bilgi Al
finansal denetim hizmeti

Vergi Mevzuatı Uyum Denetimi

Firmanızın olası bir yaptırımla karşılaşmaması adına vergi mevzuatına uygun hareket ettiğinden emin olmaktayız.

Fides Müşavirlik mali denetim hizmetleri ile kurumsal ortaklarımızın mali yapılarını vergilendirme açısından inceliyor, olası vergi risklerini değerlendirerek bütçe planı hazırlıyor, vergi beyannamelerinin hazırlanmasında, beyan ve ödeme günlerinin takibinde destek oluyor, mevcut vergi yasaları ve tebliğlere uygun bir finans yönetim süreci işletiyoruz.

Uzman kadromuzla vergi mevzuatına aykırı olabilecek finansal hareketlerde sizi ve kurumunuzdaki ilgili birimleri önceden bilgilendirerek önerilerde bulunuyoruz.

Ekibimiz

Kurumlar Vergisi Matrah Denetimi

Vergi dairesine beyan edeceğiniz vergi matrahının yasal düzenlemelere uygun olmasını sağlıyor, kurumunuzun vergi anlaşmazlıklarından zarar görmesini engelliyoruz.

Vergi denetim ve tasdik hizmetlerimizden yararlanan firmaların vergi kanunlarına uygun hareket etme konusunda kendilerini güvende hissetmelerini hedefliyor, 3568 Sayılı Yeminli Mali Müşavirler Kanunu uyarınca sağlıklı bir yapılandırma sağladıktan sonra yeminli mali müşavirlerimiz ile mali tablolarınızı ve vergi matrah beyannamelerinizi tasdik ediyoruz.

Kurumlar vergisi matrah denetimi, tasdik ve danışmanlık hizmetleri ile vergilendirme süreçlerinizi sağlıklı bir yapıya kavuşturuyoruz.

Hizmetlerimiz
finansal denetim
mali tablo denetimi

Türk Ticaret Kanunu Uyum Denetimi

Mali süreçlerinizin Türk Ticaret Kanunu’nda belirtilen hususlarda güvenilir bir yapıya sahip olması için Fides Müşavirlik denetim hizmetlerinden yararlanın!

Mali tablolarınızın denetimini yaparken Türk Ticaret Kanunu’nda belirtilen konulara uyma dereceleriyle birlikte ele alıyor, uygunluk denetimi raporu ile sizleri olası aksaklıklar hakkında bilgilendiriyor, firmanızın finansal yapısını sağlıklı ve kanuna uygun bir şekilde yapılandırmasına destek oluyoruz.

Bağımsız bir mali denetim desteği ile mali tablolarınızın objektif bir değerlendirmesini yapıyor, gelecekte karşılaşabileceğiniz olası yaptırımların ve cezaların önüne geçiyoruz.

Uzmanlar

TMS-UFRS Denetimi

Mali tablo denetimleri ile finansal yapınızın Türkiye Muhasebe Standartları ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları kararlarına uygunluğunu inceliyoruz.

Sektörel bazda uzmanlaşmış ekibimizle farklı sektörlerde hizmet veren firmalara güvenilir bir mali denetim desteği veriyor, finansal raporlama ve finansal tablo sunumlarında TMS ve UFRS yönergelerine uygun hareket ediyor, nakit akış tablosu, gelir vergileri, maddi varlıklar ve muhasebe politikalarınızı yapılandırarak şirketinizin mali anlamda güvende olmasını sağlıyoruz.

Kamu Gözetimi Kurumu bildirilerini yakından takip ederek kurumsal ortaklarımıza güncel ve uluslararası standartlarda bir denetim desteği vermekteyiz!

Mükellef Paneli
mali denetim

Fides Müşavirlik Denetim Hizmetleri – Alanında Uzman Bir Ekiple Şirketiniz Emin Ellerde!

Kurumsal partnerlerimizin mali tablolarını uzman ekibimizle inceliyor, hata ve usulsüzlüklerin önüne geçerek olası yaptırımlar ve şirketinizin uğrayabileceği zararları engelliyor, firmanızın sağlıklı bir mali yapıya sahip olmasını sağlıyoruz. Fides Müşavirlik ekibiyle tanışmak, denetim çözümleri ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız buradayız!

Deneyimli Kadro

15 yılı aşkın mali denetim hizmetleri deneyimi, kendini daima geliştiren, uzman ve dinamik kadromuz ile yanınızdayız.

Uluslararası Yaklaşım

Denetim hizmetleri alanında yasal çerçeveye dayalı süreç yaklaşımı, uluslararası yönetmelik ve kurallara hakimiyet sunuyoruz.

Global Hizmet

Türkiye ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünya genelinde mali denetim hizmetleri almak isteyen mükelleflerimize destek veriyoruz.

finansal denetim hizmetleri

Mükellef Önceliği

Uzman mali müşavir ekibimizle hizmet verdiğimiz firmaların ihtiyaç ve menfaatlerini öncelik görerek şeffaflık ilkesi ile hareket ediyoruz.

Etkili ve Hızlı Çözümler

Mükelleflerimizin ihtiyaç duyduğu denetim hizmetleri için yenilikçi ve pratik çözümler sunuyor, tüm süreci profesyonellikle yürütüyoruz.

Online Danışmanlık

Her türlü soru ve sorunlarınız için denetim hizmetleri öncesi ve sonrasında online destek ve danışmanlık sağlıyoruz.

Şirketinize Özel Diğer Çözümlerimiz - Fides Müşavirlik Uzmanları Yanınızda!

Fides Müşavirlik olarak firmanız için sunduğumuz mali denetim hizmetleri dışında muhasebe, vergi hizmetleri, mali danışmanlık ve kurumsallaşma desteği sunuyoruz. Firmanızın finansal yapısını tam anlamıyla sürdürülebilir ve verimli bir hale getirmek istiyorsanız diğer hizmetlerimizi inceleyerek nelere ihtiyacınız olduğuna karar verebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Fides Müşavirlik denetim hizmetleri kapsamında kurumsal partnerlerimize Mali Tabloların Denetimi, Hile ve Usulsüzlük Denetimi, İç Denetim, Vergi Mevzuatı Uyum Denetimi, Türk Ticaret Kanunu Uyum Denetimi, Kurumlar Vergisi Matrah Denetimi ve TMS-UFRS Denetimi desteği sunuyor, sağlıklı bir finansal yapıya kavuşarak şirket verimliliğinizi arttırıyoruz.

Denetim hizmeti almak için iletişim sayfamızda yer alan telefon numaralarını ve e-mail adresini kullanarak bize ulaşabilir, uzmanlarımıza sorularınızı yöneltebilir, destek almak istediğiniz alan hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bağımsız denetim hizmeti; temel olarak işletmenizin belli bir dönemi kapsayan mali tablolarında yer alan verilerin birbirleri arasındaki tutarlılığının ve yasal mevzuatlara uygunluğunun incelenmesidir. Bu açıdan denetim sonrasında verilen bağımsız denetim raporu; firmanızın finansal süreçlerinin yasal yükümlülüklere uygunluk derecesini gösterir. Bağımsız denetim raporları ile mali yönetsel süreçlerin planlamasını daha etkili ve verimli bir şekilde yapabilir, olası yanıltıcı ve hatalı bilgilendirmelerin önüne geçebilirsiniz.

Uzmanlarımıza Sorun!

fides müşavirlik iletişim
İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 812 10 80